Informace o kapelách 47. ročník

Saxtet Slaný
Saxtet Slaný je komorní saxofonové těleso, které vzniklo koncem roku 2006 a s přestávkami funguje dodnes. Jedná se o volné sdružení přátel Rudolfa Hyšky – učitele, který členy souboru kdysi přivedl ke hře na plátkové nástroje a rovněž do slánského orchestru Beta, a to rovnou do jedné (tedy saxofonové) sekce. Saxtet tak vznikl jako jakýsi bigbandový odštěpek, který se věnuje kořenům jazzu a hudebním stylům, které jazz v jeho počátcích ovlivnily – ragtime a swing nevyjímaje. Hraje skladby známé i skoro zapomenuté od prověřených českých i zahraničních autorů (George Gershwin, Jaroslav Ježek).
Milena Rubešová - alt saxofon, klarinet, Petra Hložková - alt saxofon, Ondřej Čečrdle - tenor saxofon, Rostislav Linda - tenor saxofon, Ján Eržiak - baryton saxofon, Marek Seghman - bicí.


Ľuboš Beňa & Charlie Slavík
Po niekoľkých rokoch Ľuboš Beňa & Charlie Slavík obnovili spoločnú spoluprácu, aby tak priblížili európským poslucháčom bluesovú hudbu, ktorú počuli na svojich cestách po juhu USA. Zúčastnili sa prestížnej európskej a svetovej súťaže bluesových kapiel a jednotlivcov European Blues Challenge 2012 v Berlíne a International Blues Challenge 2013 v americkom Memphise, kde postúpili až do semifinále.Monkey Business
Monkey Business se objevili v roce 2000 a hned po vydání první desky se stali objevem scény. I další čtyři desky se setkaly s nadšenými recenzemi a vyprodanými koncertními sály. Cokoliv jiného by muselo být považováno za neúspěch, protože kapelník a producent Roman Holý se nespokojil s tím, že do kapely přetáhl nejlepší mladé hudebníky pražské scény. Povolal navíc legendu Freda Wesleyho, který dodal ty správné ingredience dřevního funku. Wesley, který se nejvíce proslavil jako kapelník orchestru Jamese Browna a autor hitů jako Pass the Peas nebo Houseparty, pracoval s Monkey Business na prvních dvou deskách jako aranžér a navíc ve studiu vedl dechovou sekci. Dalším významným hostem byl David Williams, který se pravidelně objevoval jako kytarista na deskách Michaela Jacksona nebo Madonny.
Matěj Ruppert – vocal; Tonya Graves – vocal; Roman Holý – keyboards, leader; Ondřej Brousek – keyboards; Olda Krejčoves – guitar; Pavel Mrázek – electric bass; Martin Houdek - drums.Bedřich & Zoufalci
Bedřich & Zoufalci dnes hrají rock and roll, blues a big beat, v repertoáru kapely najdeme vedle občasné vlastní tvorby autory, jako jsou Bob Marley, Beatles, Chuck Berry, Rolling Sones, Bob Dylan, Shadows, Doors a další. Soubor hraje od roku 1987 nepřetržitě v následujícím složení:
Zdeněk „Bedřich“ Hnyk – vocal, guitar, harmonica; Honza Kubrycht – guitar, vocal, trumpet; Michal Černý – electric bass; Petr Krejčí – drums
Stálý host: Jaromír „Jerry“ Žák – keyboards, vocal

Doris a Sophie & The Swingin' Bastards
Nemáte doma gramofon? Nelamte si s tím hlavu a přijďte si poslechnout objev současné tuzemské swingové scény Doris a Sophie & The Swingin' Bastards. Zpívající sestry Doris a Sophie Lamošovy jsou pěveckými talenty, jaké jsme dlouho neslyšeli. Tato mladá kapela si velmi rychle získává respekt veřejnosti a její popularita se šíří i mimo jejich domovskou Prahu.
Doris a Sophie Lamošovy – vocal; Jan Šimůnek - violinofon, violin; Antonín Šturma – guitar; Pavel Šlosar – bass.Big Band hraběte Šporka
Big Band hraběte Šporka je zřizovaný jaroměřskou ZUŠ a od roku 2009 jej vede Martin Brunner. Big Band vedle kompozic Milana Svobody interpretuje i skladby Karla Růžičky nebo Duke Ellingtona, Pavla Pivarči, Gianluigi Trovesiho nebo Dona Ellise. Velmi důležité je, že Big Band hraběte Šporka má dobré improvizující sólisty - saxofonisty  Milana Petiru, Zdeňka Rybu, flétnistku Janu Pozůstalovou, trombonistu Petra Slezáka. A nejen je.

Denise Gordon a J.J.Jazzmen
Interpretační škála Denise Gordon sahá od jazzu přes blues až po gospel. Ve svém stylu nezapře své karibské kořeny, které jí jistým způsobem pomohly zdomácnět i na neworleánské jazzové scéně. Denise Gordon disponuje krásným zastřeným sametovým hlasem, který často zazní v plné své intenzitě, jindy zase něžně pohladí. To je podpořeno ohromným jazzovým feelingem a bezchybným swingovým frázováním. Denise Gordon spolupracuje s význačnými muzikanty z celého světa a v roce 2012 zahájila spolupráci s pražským souborem J.J.Jazzmen, který  patří již léta mezi stálice naší jazzové scény.
Denise Gordon – vocal; Jiří Masáček – cornet; Josef Pospíšil – trombone, vocal; Zdeněk Kalhous – piano; Jan Greifoner –bass; Miloš Kejř – drums.V.S.O.P. Trio + 2
Soubor V.S.O.P. Trio + 2 v sobě snoubí bohatou jazzovou zkušenost a vyzrálost spolu s mladickým elánem a entusiasmem. Tvoří ho hned tři výjimeční jazzoví hudebníci a spolutvůrci českého moderního jazzu – pianista Karel Růžička, kontrabasista Petr Kořínek a bubeník Josef Vejvoda. Na kvinteto jsou doplněni dvěma půvabnými a talentovanými sólistkami – trumpetistkou Štěpánkou Balcarovou a saxofonistkou Markétou Smejkalovou.Jonathan Crossley Guitar Trio (JAR/CZ)
Všechny kapely jihoafrického kytaristy Jonathana Crossleyho předvádějí spojení jazzu se silně rockovým nádechem, doplněné prvky funky a elektronickými vlivy. „Nové Jonathanovy skladby jsou trochu rockovější, on sám jim říká post rock. Je to sice něco posluchačsky přístupnějšího a výrazově tedy přímočařejšího a nekompromisnějšího, ale pořád je v tom spousta skvělého jazzu a improvizace,“ říká Jonathanův český basista Lukáš Kytnar.
Jonathan Crossley (JAR) – cybernetic guitar; Lukáš Kytnar – electric + acoustic bass (CZ); Jonno Sweetman (JAR) – drumsDJABE
Djabe jsou považováni za maďarskou špičku na pomezí žánrů jazz & fusion s prvky world music. Skupina vznikla před 19 lety a zejména v posledních deseti letech koncertovala ve více než 40 zemích Evropy, Severní Ameriky a Asie. V té době také získala řadu mezinárodních ocenění. Od roku 2007 Djabe pravidelně koncertuje s bývalým kytaristou známé kapely Genesis, Stevem Hackettem. Zvuk Djabe je založen na pestrých kombinacích moderního jazzu, tradiční maďarské tvorby a prvků lidové hudby z celého světa bez zbytečných omezení.
Ferenc Kovács - trumpet, violin, vocal;  Attila Égerházi - guitar, percussion, vocal ; Zoltán Kovács – keyboards; Tamás Barabas – electric bass, vocal; Szilárd Banai - drums, Roland Octapad

The Bladderstones
Slánské power trio The Bladderstones hraje bluesové a jazzové standardy, „sixtees", pouštní funk a texaský underground. Soubor tvoří kytarista Tomáš Frolík (*1993), stipendista na London Center of Contemporary Music, baskytarista a zpěvák Johnny Judl, absolvent Pražské konzervatoře, a na bicí nástroje hraje Tomáš Náprstek.

Skety
Skety je vokální hudební skupina složená z mladých českých jazzových zpěváků a muzikantů, kteří se hudbě věnují naplno a profesionálně. Existuje mnoho á cappella souborů, které zpívají jazz, ale v případě Sket se podařila kuriózní věc – totiž že kapela je složena ze samých aktivních jazzmanů. Skupina se stala vítězem soutěže „Jirkovský písňovar” 2012.
Veronika Vítová, Alice Bauer, Marta Kloučková, Michal Maťátko, Štěpán Janoušek, Petr Wajsar –  vocal.