Pozvánka na 50. ročník festivalu

50. Slánské jazzové dny 2016

Je to možná neuvěřitelné, ale náš slánský jazzový festival se v listopadu dočká již svého padesátého pokračování! Třetí listopadový víkend, 18. – 20. listopadu, na tradičních místech,

tedy v Městském centru Grand a v kapli Vlastivědného muzea ve Slaném, rozehrají své nástroje či rozezní svůj hlas jazzoví hudebníci tuzemské i světové scény.

První páteční hosty přivítá v přísálí slánský Big Band Beta, který v průběhu večera vystřídají The Documents (USA/CZ). Úvod na velkém sále bude patřit seskupení Kamil Běhounek Revival. Jak je již z názvu patrné, bude se jednat o vzpomínku na význačného swingového skladatele a akordeonistu, který své dětství prožil ve Slaném. Speciálně pro tuto příležitost se na podiu sejdou Tomáš Křemenák - akordeon, Ota Martinovský - klarinet, Vít Fiala - kontrabas, Jan Dvořák - bicí, Jaroslav Šindler - kytara, Darja Kuncová - zpěv, Pavel Švestka – housle, zpěv. Následovat bude formace Lukáš Oravec Quartet (SK/CZ/PL).

Quartet vzniklý v roce 2012 získal nejvyšší cenu soutěže Young Faces of Slovak Jazz a zároveň cenu za interpretační výkon pro lídra quartetu. Všichni členové této (Lukáš Oravec – trumpeta, Piotr Wylezol – piano, Patryk Dobosz – bicí, Tomáš Baroš – basa) jsou zároveň členové Českého Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma, který páteční večer uzavře a netřeba jej představovat.Ondřej Pivec Organic Quartet zahájí koncert na hlavním podiu v sobotu. Kapela vznikla v roce 2005 a je hraje ve složení čtyř tehdejších studentů Ježkovy konzervatoře - Ondra Pivec, Tomáš Hobzek, Libor Šmoldas a Kuba Doležal. Hrají převážně vlastní repertoár, jejich hudba respektuje tradiční kořeny, je však plná moderních prvků. Hvězdou sobotního večera bude bezesporu Iva Bittová & Čikori, jejichž vystoupení jsme pro náhlou nemoc museli před dvěma lety zrušit, ale na svůj slib návštěvníkům jsme nezapomněli.

 

V průběhu večera bude možné si v přísálí poslechnout AppenDixie a The Bladderstones, kdy v obou kapelách mají zastoupení slánští hudebníci. O závěr večera se postarají Hugo Race Fatalists (AUS/ITA), kteří sklidili velký úspěch již na podiu 46. Slánských jazzových dnů. A pokud pro Vás je pět kapel během jednoho večera málo, můžete nechat doznít svou náladu na tradičních půlnočních „jamech“, kde vystoupí Los Rumberos v pátek a The Maggie's Marshmallows pak v sobotu po půlnoci.

Kapli Zasnoubení Panny Marie v sobotu odpoledne emocemi zaplní česká zpěvačka a klavíristka Never Sol. O nedělní závěrečný koncert v kapli se postará Ingrid James Quartet (AUS/CZ), jedna z nejlepších australských jazzových zpěvaček současnosti, kterou na jejím českém turné doprovodí trio kytaristy Libora Šmoldase (Jakub Zomer - hammondky, Libor Šmoldas - kytara, Tomáš Hobzek – bicí).

Těšíme se s Vámi na setkání na jubilejních Slánských jazzových dnech.

Program festivalu najdete zde.