Blue Flower

55. SLÁNSKÉ JAZZOVÉ DNY

Všechny přátele jazzového dění ve Slaném informujeme, že letošní 55. ročník Slánských jazzových dnů se letos uskuteční 18. - 20. listopadu 2022. Festival opět přínáší třídenní koncertní přehlídku, která představí jazzové umělce z České republiky a ze zahraničí. Zde jsou podrobné informace o jednotlivých vystupujících.
 
Předprodej vstupenek probíhá prostřednictvím kulturních zařízení města Slaný, prodej vstupenek je možný i na místě:
 

Plakát 55. ročníku SJD ke stažení ZDE.

 

Páteční večer v MC Grand zahájí skupina BETA. Tvoří ji především žáci a absolventi Základní umělecké školy ve Slaném. Kapela vznikla zásluhou tehdejšího kapelníka Rudolfa Hyšky jako pokračovatelka populárního slánského orchestru Alfa. Jako další přivítáme skupinu SKETY, populární vokální sextet tvoří šest mladých českých zpěváků a muzikantů. Kapela na sebe upozornila již v roce 2014, kdy získala několik ocenění. Po dynamickém začátku jeviště obsadí Otto Hejnic Trio and Osian Roberts feat. Jan Fečo. Můžete se těšit na moderní jazzové trio s hosty, kteří zahrají dynamické současné znění žánru. V Restauraci na Střelně nás poté čeká Mucha. Velmi populární písničkářka, nonkonformní zpěvačka, kytaristka a srdcem punkerka. Rozeznatelný zvuk již léta spolu určuje kytarista Petr Zavadil, který krom Muchy působí také ve skupině Ty Syčáci.

Vladivojna La Chia a Terezie Kovalová bude návštěvníky vítat při příchodu na sobotní odpolední koncert v Kaple Zasnoubení Panny Marie. Živé provedení autorských písní dobře známé ostravské zpěvačky, skladatelky a výtvarnice Vladivojny doprovázené violoncellistkou Terezií Kovalovou jsou výjimečné svou interpretační hravostí, intimitou a neobvyklým hudebním napojením obou muzikantek.

Sobotní večer v MC Grand zahájí obstará Laco Deczi & Celula New York. Enfant terrible československé jazzové scény se po letech vrací do Slaného se svou mezinárodní kapelou domovem v New Yorku. Následovat bude Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet, v jejichž hudbě se mísí vlivy lyrické skandinávské hudby a moderního jazzu se špetkou moravského a slovenského folkloru, což přináší unikátní zvukovou kombinaci této kapely. Na závěr druhého hlavního večera nemůže chybět big band. Kyx Orchestra z východočeské Chrudimi vznikl v roce 2003 a postupně se vypracoval za žádané jméno jazzových festivalů.

Na Electro Swing Allstars roztančí after party v Restauraci na Střelně. Atmosféra letošních Slánských jazzových dnů dozní v nedělní kapli prostřednictvím Crossover Quintet. Projekt vychází z autorské tvorby Marka Novotného na pomezí jazzu a klasické hudby. Repertoár kapely je založen na formátu klavírního tria, rozšířený o kontrabas a kouzelný hlas Josefíny Čermákové.

Festivalem bude provázet paní Veronika Koloušková.

 

PÁTEK 18. 11. 2022
Městské centrum Grand Slaný od 19:30 do 23:00

After party Restaurace na Střelně

SOBOTA 19. 11. 2022
Kaple muzea od 14:30

After party Restaurace na Střelně


NEDĚLE 20. 11. 2022
Kaple muzea od 14:30

Na pořádání tohoto ročníku festivalu přispěli: