Blue Flower

56. SLÁNSKÉ JAZZOVÉ DNY

O víkendu 10. až 12. listopadu proběhne již 56. ročník Slánských jazzových dnů – nejstarší festival svého druhu v ČR. Pásmo hudebních vystoupení v oblasti jazzu, blues a dalších spřízněných žánrů bude tradičně rozděleno mezi dva hlavní večerní koncerty v pátek (MC Grand) a sobotu (Restaurace Na Střelně) a odpolední koncerty v  kapli muzea; festival doplní půlnoční vystoupení (afterparty) rovněž Na Střelně.

Páteční večer 10. 11. v Městském centru Grand zahájí matador české bluesové scény Jan Spálený, který s kapelou ASPM od 80. let svérázně spojuje jazz, blues, big beat a další prvky včetně své nezaměnitelné poetiky a smyslu pro humor. Hlavní hvězdou večera a celého festivalu bude v současnosti jeden ze světově nejuznávanějších a nejplodnějších jazzových hráčů na Hammondovy varhany, Američan Brian Charette, kterého doprovodí přední čeští hráči. Páteční večer v Grandu završí stále respektovanější slánská art bluesová kapela The BladderStones, která tentokrát vystoupí s výjimečným hostem. Bude jím britský zpěvák, kytarista a hlavně skvělý hráč na foukací harmoniku Will Wilde. Na afterparty vystoupí kapela FruFru.

V sobotu 11. 11. v sále restaurace Na Střelně večer otevře oblíbená dixielandová formace J.J. Jazzmen, na něž naváže „velká, otevřená a upřímná energie“ v pojetí aktuálního objevu české jazzové scény Point of Few. Jako třetí zahraje nesmírně zábavná brněnská alternativní kapela – kultovní Ty syčáci. Nakonec se můžete těšit na slavného kytaristu a zpěváka Phila Shoenfelta, jehož podpoří kapely Rány těla a Starry Shaman.

Sobotní koncert v kapli muzea v 14:30 představí moderně jazzové Trio Henya a konečně v neděli festival ve stejný čas uzavře jazz-folkové trio známého humoristy a kreslíře Mirka Kemela.

ZDE jsou bližší informace k vystupujícím.

 
Ceny vstupenek:

Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji v pokladně kina, nebo na stránkách https://kultura.slansko.cz/ nebo přímo na místě před jednotlivými koncerty.

 

Program:

PÁTEK 10. 11. 2023
Městské centrum Grand Slaný  (Třebízského 161, 274 01 Slaný 1) od 19:30 do 23:00

  • JAN SPÁLENÝ & ASPM
  • BRIAN CHARETTE TRIO
  • WILL WILDE & THE BLADDERSTONES

Afterparty Restaurace na Střelně (Fügnerova 172, 274 01 Slaný 1)

  • FRU FRU

SOBOTA 11. 11. 2023
Kaple muzea (Masarykovo nám. 159, 274 01 Slaný 1) od 14:30

  • TRIO HENYA

Restaurace na Střelně (Fügnerova 172, 274 01 Slaný 1) od 19:30 do 3:00

  • J.J. JAZZMEN
  • POINT OF FEW
  • TY SYČÁCI
  • PHIL SHOENFELT & RÁNY TĚLA

NEDĚLE 12. 11. 2023
Kaple muzea (Masarykovo nám. 159, 274 01 Slaný 1) od 14:30

  • MIREK KEMEL TRIO

 

Festival by se nemohl uskutečnit bez štědré podpory Města Slaný, Středočeského kraje, Ministerstva kultury, Nadace Život Umělce, Nadace Český Hudební Fond a dalších, kterým tímto upřímně děkujeme.

Spolupracujeme:

  Kudyznudy.cz - tipy na výlet